Category: DEFAULT

Xhinxhile - Ardit Gjebrea - Projekt Jon

10 thoughts on “ Xhinxhile - Ardit Gjebrea - Projekt Jon ”

  1. Ardit Gjebrea is turning 57 in. Ardit Gjebrea is famous for being a World Music Singer. Singer who found acclaim in releasing Projekt Jon, the best-selling album in Albania. He hosted TeleBingo and the Miss Europe Contest. He is perhaps best known for hosting Albanian Sunday. Another famous Albanian singer is Elvana Gjata.
  2. Singer who found acclaim in releasing Projekt Jon, the best-selling album in Albania. He hosted TeleBingo and the Miss Europe Contest. He is perhaps best known for hosting Albanian Sunday. Ardit Gjebrea is a well known World Music Singer. Ardit was born on June 7, in Tirana, Albania. Ardit Gjebrea's parents name not available.
  3. Projekti Jon Ardit Gjebrea. Released December 1, Projekti Jon Tracklist. 1. Projekt Lyrics (Missing Lyrics) 2. Atit Xhinxhile Lyrics (Missing Lyrics) 9. Eja.
  4. Feb 03,  · "Projekti Jon" Tunde moj belin o e bukur o xhinxhile moj xhinxhile ku te kam e ku me ke xhinxhile moj xhinxhile je ketu a je atje opopopo moj olelelele vec nje nat me ty te fle opopopo moj olelele le te vdes te behem dhe Projekt - Ardit Gjebrea. Kur Te Jesh Merzitur Shume - Ardit Gjebrea. Sa Kam Pritur Te Jemi Prap Te Dy - Ardit Gjebrea /5(13).
  5. Dio Lyrics: O ç'u mbush mali plot me rrush, aman o / Ç'u, moj, ç'u mbush ma, moj, mali plot me rrush / Po moj po thot në moj nëna janë krushq / Në janë krushq të dalin o, syzezën le të.
  6. Ardit has released three albums in his career, beginning with the eponymous 'Ardit Gjebrea' in In he launched "Projekt Jon", the best-selling album in Albania. "Projekt Jon" showcased Gjebrea's artistic range as he merged influences of Albanian traditional music, Ballkanic and Mediterranean sounds and instruments as well as recent trends in international music.
  7. Mund te degjoni me mijra kenge nga te gjitha trojet Shqiptare. Faqja me e madhe ne internet me muzike Shqiptare.
  8. Ardit Gjebrea është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Në këtë faqe do gjeni tekstet dhe videoklipet e këngëve të kënduara nga Ardit Gjebrea dhe gjithashtu biografinë, lajme, fotogaleri etj/5().
  9. Listen to music from Xhinxhile like Ardit Gjebrea &Projekt Jon. Find the latest tracks, albums, and images from Xhinxhile. Listen to music from Xhinxhile like Ardit Gjebrea &Projekt Jon. Find the latest tracks, albums, and images from Xhinxhile. Playing via Spotify Playing via YouTube.
  10. Ardit has released three albums in his career, beginning with the eponymous 'Ardit Gjebrea' in In he launched "Projekt Jon", the best-selling album in Albania. "Projekt Jon" showcased Gjebrea's artistic range as he merged influences of Albanian traditional music, Ballkanic and Mediterranean sounds and instruments as well as recent.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *